Ruska ekipa je osvojila prvo olimpijsko zlato

Anonim

Ruski drsalci so potrdili naslov najboljšega in v Sočiju pokazali odličen rezultat. Na predvečer je naša ekipa osvojila prvo zlato medaljo na turnirju za ekipno drsanje. Navijači so navdušeni.

Predsednik čestita

Rusko reprezentanco na ledu so zastopali olimpijski prvak Evgeny Plushenko, mlada športnica Yulia Lipnitskaya (deklica je bila mlajša od 16 let) ter plesni duet Elena Ilinykh in Nikita Katsalapov. Lipnitskaya je v kratkem programu zasedla prvo mesto in zbrala 72,90 točke ter v prostem programu zmagala z oceno 141,51 točke. Plushenko je v kratkem programu zasedel drugo mesto z 91, 39 točkami, v prostem programu je pokazal najboljši rezultat - 168, 20 točk. Duet Tatiana Volosozhar in Maxim Trankov sta postala najboljša v programu kratkih dvojic (83, 79). Ksenia Stolbova in Fedor Klimov sta v prostem programu dosegla najvišji rezultat - 135, 09 točk.

Yulia Lipnitskaya je postala najmlajša prvakinja zimskih olimpijskih iger, ki je naslov osvojila v starosti 15 let 249 dni.

Zmagovalcem je osebno čestital vodja Ruske federacije Vladimir Putin. Predsednik je bil zelo vesel in celo objel mlado Lipnitsko. "S takšno ekipo lahko drsate še deset let," je opozoril Evgeny Plushenko, ki v Sočiju velja za veterana. Mimogrede, Plushenko je omenil tudi, da ne izključuje možnosti svojega sodelovanja na olimpijskih igrah 2018. »Koliko bom star leta 2018? Petintrideset. Pred mano v teh letih verjetno na igre ni prišel nihče. Zakaj pa ne? Morda je vredno poskusiti, «RBC citira športnika.

Zlato, ki so ga osvojili drsalci, je bilo prvo za ruske olimpijce v Sočiju. Prej v nedeljo je ruska hitrostna drsalka Olga Graf osvojila bronasto medaljo na razdalji 3000 m, biatlonka Olga Vilukhina pa je v šprinterski tekmi osvojila srebro.